欢迎来到 App Annie!
在这里您可以找到关于Synonimy.pl以及数百万其他应用的所有信息。免费注册并了解更多您喜欢的应用、竞争对手的洞见以及应用行业中正在发生的一切。

Synonimy.pl

发行商: Future Mind
评价: 还没有评级
价格: 免费 支持应用内购买

应用排名历史

查看 美国 中Synonimy.pl 的下载量历史排名。
排名历史显示Synonimy.pl在Windows Store应用商店中的流行度以及其随着时间的变化。您可以追踪Synonimy.pl在不同国家、分类和设备上每一天的表现。
下载排名 - Windows Store - 美国
上周本周
没有上周排名数据
本周数据可在注册后免费使用。
查看本周截至一小时前的数据。

免费注册来发掘更多!

免费注册来获取排名、评价、评级、关键词和更多数据的无限访问权限。

应用说明

Inspiracją do napisania słownika synonimów "Gdy Ci słowa zabraknie" był słownik synonimów... angielskich Jerome Rodale’a The Synonym Finder. Słownik ten jest bardzo obszerny (ponad milion synonimów) oraz wygodny w użyciu: hasła ułożone są alfabetycznie, dzięki czemu można szybko dotrzeć do poszukiwanego słowa i jego synonimów.
Podobny słownik synonimów języka polskiego, który by łączył dużą ilość haseł i ich alfabetyczne ułożenie, nie był dostępny na rynku w latach 80., kiedy zdecydowałem się przystąpić do stworzenia takiego słownika.
Układając Gdy Ci słowa zabraknie starałem się uwzględnić jak największą liczbę haseł. Każde hasło opracowałem indywidualnie, rozróżniając ich odrębne znaczenia i nie ograniczając się tylko do słów bliskoznacznych, ale podając możliwie wiele zwrotów. Wybór synonimów jest bardzo bogaty; na przykład, do słowa szybko podaję ich 75, a do przymiotnika ostry znalazłem 121 słów i zwrotów bliskoznacznych.
W większości przypadków osobno potraktowałem czasowniki w formie dokonanej i niedokonanej oraz uwzględniłem formy zwrotne. Jeśli przymiotnik posiada odpowiadający mu przysłówek, to ten drugi został równie obszernie potraktowany. Przy hasłach rzeczownikowych podałem ich formy zdrobniałe i zgrubiałe. Słownik zawiera wyrazy przestarzałe, historyzmy oraz wulgaryzmy. Obok wyrazów, możliwie obszernie uwzględniłem również wyrażenia.
Słownik w wersji papierowej miał dwa wydania: pierwsze w 2005 roku, i drugie rozszerzone ponad 42 tys. haseł na około 1200 stronach. Jeszcze jest dostępny w sprzedaży wysyłkowej.
Codzienny kontakt z językiem stanowi stałe źródło nowych wpisów – a wersja internetowa słownika pozwala na stałe jego regularne uzupełnianie.
Na pewno nie jest to praca doskonała, wybór haseł i dobór synonimów subiektywny, będę więc wdzięczny za wszelkie uwagi.

Wojciech Broniarek
Kontakt: autor@synonimy.pl

与 App Annie 一起了解上百万个应用的所有信息,掌握应用行业中正在发生的一切。