Top Apps

Search for any app

sportstvPLATFORM

Publisher: VO2MOBILE
Price: Free

App Rank History

Check out the download rank history for sportstvPLATFORM in United States.

Rank History shows how popular sportstvPLATFORM is in the TV Store, and how that’s changed over time. You can track the performance of sportstvPLATFORM every hour of every day across different countries, categories and devices.

Discover More After Free Registration!

App Store Optimization

Track top keywords for every app out there, as well as how an app’s search position is trending over time for the keywords that matter.

App Reviews and Ratings

Get important user feedback by exploring App Reviews and Ratings. Slice and dice by version, country, and date range, to discover bugs, track suggestions and improve your app.

Featured

Find out when and where apps have been featured in the different app stores for any day, country, device and section.

App Description

sportstv Platform, sporun her branşını kapsayan yayıncılık anlayışıyla hareket eden bir premium içerik yaratıcısı; geliştiricisi; sağlayıcısı olmakla birlikte kapsamlı bir OTT platformudur.

Medyada kendisine yeterince yer bulmakta zorluk çeken sporların sesi olmayı sürdüren sportstv Platform, bağımsız, özgün ve tarafsız, sporun birleştirici ve tamamlayıcı gücüne inanan, sporun özüne odaklanmış bir yayın anlayışına sahiptir. sportstv Platform, spor kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik yayıncılık ilkelerini benimsemiştir.

sportstv Platform, sporda fark gözetmeyip sporun ruhuna inanıyor ve destekliyor. Başta olimpik branşlar olmak üzere 35’den fazla branşı kapsayan 1000’i aşkın içerikle sportstv Platform, özel içerikler, seçkin isimlerle röportajlar, çeşitli spor belgeselleri ve güncel haberler gibi sporun her boyutunu barındırır.

Türkiye’nin İlk Kadın Spor Kanalı olma özelliğini taşıyan sportstvkadın’ı da bünyesinde bulunduran sportstv Platform, pilates, yoga, sağlıklı beslenme, çocuk gelişimi ve moda gibi spor ve kadına ait içerikleri kapsar.

App Store Optimization

What words do people use when trying to find an app? The right keywords can help an app to get discovered more often, and increase downloads and revenue. App Annie tracks millions of keywords so you can get more downloads for your app, and understand what keywords your competitors are using.

App Reviews and Ratings

Find out what users think of sportstvPLATFORM by reading the reviews and checking the rating.

0

0 ratings

Learn everything about millions of apps and what’s happening in the app industry with App Annie.