Top Apps

Search for any app

Kronolojik Tarih - KPSS - TYT - AYT - 2020

Publisher: Erdinç Akyüz
Price: 0.99 USD
Rating:

App Rank History

Check out the download rank history for Kronolojik Tarih - KPSS - TYT - AYT - 2020 in United States.

Rank History shows how popular Kronolojik Tarih - KPSS - TYT - AYT - 2020 is in the Google Play, and how that’s changed over time. You can track the performance of Kronolojik Tarih - KPSS - TYT - AYT - 2020 every hour of every day across different countries, categories and devices.

Discover More After Free Registration!

App Store Optimization

Track top keywords for every app out there, as well as how an app’s search position is trending over time for the keywords that matter.

App Reviews and Ratings

Get important user feedback by exploring App Reviews and Ratings. Slice and dice by version, country, and date range, to discover bugs, track suggestions and improve your app.

Featured

Find out when and where apps have been featured in the different app stores for any day, country, device and section.

App Description

Tarih Müfredatı bildiğiniz üzere M.Ö.'den başlamaktadır. Kronolojik tarih uygulaması M.Ö.'den başlayıp HAZİRAN 2020 Tarihlerine kadar olan tüm olayları zaman çizelgesinde sıralayarak gelmektedir, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihini de içine alarak.

Bu uygulama özellikle KPSS ve ÜNİVERSİTE'ye hazırlanan adaylara yönelik olarak akılda kalıcılığı arttırmak için Tarih sırasına göre yapılmıştır. Uzun süreli bir çalışmanın ürünü olan bu uygulama sadece KPSS ve ÜNİVERSİTE sınavlarına değil tarih branşını içeren tüm sınavlarda size yardımcı olacak ve eksikliklerinizi giderecektir. Türkiye'de ilk ve Tek olma özelliği taşımaktadır. Uygulama Online olarak çalışmakta ve güncellemesi dosya indirmenize gerek kalmadan yapılarak anında ekranınıza yansımaktadır.

Uygulama Tarih Aralığı M.Ö 8 YY - 2020 Haziran

App Store Optimization

What words do people use when trying to find an app? The right keywords can help an app to get discovered more often, and increase downloads and revenue. App Annie tracks millions of keywords so you can get more downloads for your app, and understand what keywords your competitors are using.

App Reviews and Ratings

Find out what users think of Kronolojik Tarih - KPSS - TYT - AYT - 2020 by reading the reviews and checking the rating.

4.7

12 ratings

Learn everything about millions of apps and what’s happening in the app industry with App Annie.