Top Apps

Search for any app

MHRS

Publisher: T.C. Sağlık Bakanlığı
Price: Free

App Rank History

Check out the download rank history for MHRS in United States.

Rank History shows how popular MHRS is in the Google Play, and how that’s changed over time. You can track the performance of MHRS every hour of every day across different countries, categories and devices.

Discover More After Free Registration!

App Store Optimization

Track top keywords for every app out there, as well as how an app’s search position is trending over time for the keywords that matter.

App Reviews and Ratings

Get important user feedback by exploring App Reviews and Ratings. Slice and dice by version, country, and date range, to discover bugs, track suggestions and improve your app.

Featured

Find out when and where apps have been featured in the different app stores for any day, country, device and section.

App Description

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın sunduğu “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” mobil uygulaması, Android telefonunuz ve tabletiniz için özel olarak tasarlanmış olup, hem uygulamanın kendisi hem de randevu almak ücretsizdir. Uygulamanın kısa adı “MHRS Mobil” dir.

MHRS Mobil ile tüm Türkiye’de Sağlık Bakanlığı'na bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri (ADSH, ADSM) için vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almaları sağlanır.

Bundan böyle hastanelerde uzun sıralar beklemenize gerek yok. MHRS Mobil uygulaması yardımı ile kolay ve hızlıca muayene randevusu alabilir ve aldığınız randevuları buradan takip edebilirsiniz. Randevu gününü, saatini ve hekiminizin o gün hastanede görev yapıp yapmadığını öğrenebilir, gidemeyeceğiniz randevularınızı buradan iptal edebilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi'ne ulaşmak için ayrıca internet üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr adresini kullanabilir ya da ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak kendinize ve yakınlarınıza randevu alabilirsiniz.

Soru ve sorunlarınız için yardimmasasi@mhrs.gov.tr adresimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

App Store Optimization

What words do people use when trying to find an app? The right keywords can help an app to get discovered more often, and increase downloads and revenue. App Annie tracks millions of keywords so you can get more downloads for your app, and understand what keywords your competitors are using.

App Reviews and Ratings

Find out what users think of MHRS by reading the reviews and checking the rating.

0

0 ratings

Arayüzünü anlamak zor. Randevu bulunmadığında çıkan yönlendirme mesajı çok karmaşık

Dec 24, 2021

Anca hastalıktan ölünce randevu vermeyi düşünüyorlar. Hiçbir poliklinikte randevu yok olsa dahi 24 gün sonraya veriyor minimum rezalet ötesi.

Jan 09, 2022

Koca İstanbul'da müsait randevu yok arkadaş daha ne diyeyim size be!

Jan 03, 2022

جميل

Dec 28, 2021

It's great and we hope to add Arabic

Dec 24, 2021

Learn everything about millions of apps and what’s happening in the app industry with App Annie.