Top Apps

Search for any app

KRAL ŞAKİR: MACERA ADASI

Publisher: EKSIK PARCA YAYINCILIK TICARET VE SANAYI ANONIM SIRKETI
Price: Free

App Rank History

Check out the download rank history for KRAL ŞAKİR: MACERA ADASI in United States.

Rank History shows how popular KRAL ŞAKİR: MACERA ADASI is in the iOS, and how that’s changed over time. You can track the performance of KRAL ŞAKİR: MACERA ADASI every hour of every day across different countries, categories and devices.

Discover More After Free Registration!

App Store Optimization

Track top keywords for every app out there, as well as how an app’s search position is trending over time for the keywords that matter.

App Reviews and Ratings

Get important user feedback by exploring App Reviews and Ratings. Slice and dice by version, country, and date range, to discover bugs, track suggestions and improve your app.

Featured

Find out when and where apps have been featured in the different app stores for any day, country, device and section.

App Description

Kral Şakir, babası Remzi, kardeşi Canan ve tabii ki Fil Necati büyük bir maceraya atılır ve sadece Necati’nin dillerini bildiği Lömpenlerin efsanevi adasını bulmak için yola çıkarlar. Ancak yolda tutuldukları fırtına Şakir ile diğerlerini birbirinden ayırır. Gözlerini Macera Adası’nda açan Şakir, yepyeni bir maceraya hazırdır!
Kral Şakir: Macera Adası, Şakir, Fil Necati, Remzi ve Canan’ı yönettiğiniz yepyeni bir oyun. Tamamen bedava olan oyunumuzda birbirinden farklı ve her biri ayrı bir macera içeren bölümlerde koşarak altınları toplamaya, tehlikelerden kaçmaya ve rekorunuzu kırarak en iyi skoru elde etmeye çalışacaksınız.
Her bölümü ayrı bir oyun olarak tasarlanan Kral Şakir Macera Adası, aynı adla piyasaya çıkan yeni Kral Şakir kitabının hikayesinin devamını anlatıyor. Adaya düşen Şakir ve arkadaşlarının hikayesi, siz bölümlerde ilerleyip geliştikçe açılıyor. Yepyeni ve daha önce başka bir yerde anlatılmamış hikayesiyle Kral Şakir Macera Adası sizleri bekliyor!

-Oyun tamamen bedava
-Oyundaki herşeyi, yeni bölümleri ve kostümleri de oynayarak kazanabilirsiniz!
-Her bölüm ayrı bir oyun olarak tasarlandı.
-Yeni kitabın hikayesi bu oyunda devam ediyor!
-Yepyeni ve süregelen bir hikaye!
-Rengarenk görseller, eğlenceli bir oynanış
-Skorunuzu yarıştır, en iyisi olmaya hak kazan!

App Store Optimization

What words do people use when trying to find an app? The right keywords can help an app to get discovered more often, and increase downloads and revenue. App Annie tracks millions of keywords so you can get more downloads for your app, and understand what keywords your competitors are using.

App Reviews and Ratings

Find out what users think of KRAL ŞAKİR: MACERA ADASI by reading the reviews and checking the rating.

0

0 ratings

Learn everything about millions of apps and what’s happening in the app industry with App Annie.