Welcome to App Annie!
Here you can find everything there is to know about Slovník: Doma and millions of other apps. Sign up for free and learn more about the apps you care about, competitor insights and what’s happening in the app industry.

Slovník: Doma

Publisher: Widgit
Rating: Not rated yet
Price: 6.99 USD
Compatibility: iPad

App Rank History

Check out the download rank history for Slovník: Doma in Czech Republic.
Rank History shows how popular Slovník: Doma is in the iOS app store, and how that’s changed over time. You can track the performance of Slovník: Doma every hour of every day across different countries, categories and devices.
Download Rank - iPad - Czech Republic
Last WeekThis Week
No rank data for last week
This weeks data is available for free after registration.
To see this weeks data up to the last hour.

Discover More After Free Registration!

Sign up for free and get unlimited access to rankings, reviews, ratings, keywords and more.

App Description

Slovník: Doma je soubor pestrých a poutavých aktivit pro budování a rozvoj základní slovní zásoby na téma Domov. Aktivity jsou zaměřeny na poslech, řeč a čtení, což jsou základní součásti jazyka a psaní.

Tyto aktivity jsou ideální pro výuku doma, ve třídě či při logopedické terapii. Byly vyvinuty ve spolupráci s profesionály v oblasti pedagogiky a logopedie.

Slovník je organizován do 6 témat:

• Dům
• Dětský pokoj
• Koupelna
• Kuchyně
• Ložnice
• Obývací pokoj

V aktivitách “Naslouchej a uč se” se uživatelé seznamují se slovní zásobou nejprve pouhým sledováním Widgit symbolů jako vizuální připomínky pojmu, potom si poslechnou příslušné slovo vyslovené nahlas a poznávají i jeho psanou podobu.

V testovacích aktivitách dostávají uživatelé možnost vyzkoušet si nový slovník prostřednictvím kombinace poslechových a čtenářských dovedností. Během testování mohou získat zlaté nebo stříbrné hvězdičky a jsou odměněni certifikátem, který je možno vytisknout.

Symboly lze také vytisknout a pracovat s nimi ve formě kartiček.

slovni zasoba logopédie slova slovnik rec

App Store Optimization

What words do people use when trying to find an app?
The right keywords can help an app to get discovered more often, and increase downloads and revenue. App Annie tracks millions of keywords so you can get more downloads for your app, and understand what keywords your competitors are using.
No ratings for this app...

Learn everything about millions of apps and what’s happening in the app industry with App Annie.